1

Téma: Březník (na Šumavě)

Moje oblíbené místo je Březník na Šumavě, i když kůrovcem poničené smrky vytváří místy až strašidelnou atmosféru.. Výhled od bývalé Hájovny do míst která jsou již na pomezí s Německem je úžasný a myslím, že je dobře, že jsou některá místa na Šumavě nepřístupná turistům.

Odkaz na mapu http://mapy.vyletnik.cz/breznik-3872/

Naposledy upravil: jjarmara (4. 9. 2009 14:56:54)

2

Re: Březník (na Šumavě)

Na mě působí tato oblast pohádkově.

3

Re: Březník (na Šumavě)

Šumavě jsem propadl od mala a přiznám se, že si poslední dobou vybírám spíše opuštěná místa mimo turistické tahy a doporučené trasy, jednak je mam prošláplé a projeté ale mám rád spíše ticho, klid a samotu mezi stromy.
  Březník byl dlouho nepříliš navštěvovaným místem, dnes je to ale zcela jinak, a když na Březník tak jedině brzy ráno a nebo dlouho večer, když většina turistů již pojídá své knedlo.
A vřele doporučuji si vylézt na Luzňák, z německé strany je to trochu pracnější, ale povím vám, že když jsem se za úžasného počasí vyškrábal se synkem ke kříži, a spolu s větrem jsem se díval tam , kde to mám tak rád a vychutnával si další splněný sen, stála námaha za to.
A obětujte čas  a běžte se podívat za cedule I.pásma, Medvědí hora, Roklanská lovecká chata, Rokytské slaťě, hraniční kameny.... stojí to za to....nechci vás nabádat k neopravostem, dnes je to již možné regulérně s vycházkami s rovery. nebudete litovat !

4

Re: Březník (na Šumavě)

Šumava je dnes moc rušná. Je tam moc lidí a to příroda dlouho neunese. Je třeba omezit cyklistiku a začít pouze chodit pěšky. Poznávat rostliny, živočichy apod. a přestat  honit kilometry. A závodit, kdo rychleji sjede kopec od Poledníku do Prašil. Nedovedu pochopit, jak někdo může takto hazardovat nejen se svým životem, ale i s životy dětí, turistů. Je nutné začít i na Šumavě žít, relaxovat, v souladu s přírodou. Musíme s ní splynout a začít jí rozumět. Bohužel o osvětu se nikdo nestará. Je to pouze o penězích, jak naplnit ubytovací kapacity, prodat co nejvíce obědu, večeří a příšerných turistických suvenýru atd. atd. Jestliže s tím něco neuděláme, tak skončíme v pekle. -vb-

5

Re: Březník (na Šumavě)

Měl jsem možnost projít údolím od Březníku až na Luzný a potom zpět. Bylo to úžasné. Je to jednoduché. Tam, kde nejsou davy turistů, kde je nedotčená příroda, to nemá chybu. Přestavte si, že by se tato cesta otevřela davům anebo nedej bože cyklistům. To by už nebylo o krásnu, o přírodě, ale jen o komerci.... -vb- a vo tom to je! O tomto vandru píši někde na burle.blog.cz.

P.S. pane Jarmara, že vy na Březník jezdíte na kole po asfaltce????