1

Téma: Nakupovat v bazaru je někdy radost.

Každopádně,kdo holduje nějakému hobby-koníčku,tak bazary jsou zařízení netušených možností a lákadel.Jde jen o to,aby včas jeden rozpoznal mluvku(to je ten co moc chválí i napohled krámy...) podvodníka,(který s ledovým klidem i "koukáním"do očí tvrdí,že to jeho zboží je to nejlepší...) a jiná úskalí,pak vybírat očima,případně osahávat zboží může být i radostí(např.u piva se můžem chlubit klidně tím,že jsem držel v ruce klenot nedozírné ceny,ale nekoupil jsem to,protože mě přeplatil jiný...).Jde jen o pocit,že člověk koupil to co hledá a má v duši klid a radost z povedené transakce.Jinak projevují radost určitě ženy,když seženou něco na sebe(že,stále nemají co na sebe...) a muži ,ti většinou toho moc nenamluví a jsou rádi,že to sehnali,i když manželce pak tvrdí,že to sehnali ještě minimálně o polovinu levněji.Důležité je se dohodnout,aby jak prodávající,tak i kupující byli spokojeni.U nás v Čechách to domlouvání nebývá tak dramatické,jako třeba v arabských zemích,kde si přímo divadlo smlouvání ani jedna strana nechce odpustit.A pokud dbáme místních tradic,pak věřte,že nakupovat v bazaru je i radost.A platí to i vybavení proviantu na turistické cesty ať pěšky nebo i stopem apod.

2

Re: Nakupovat v bazaru je někdy radost.

Já tedy k bazarům nemám důvěru,vždy jsem se nechal napálit,takže raději důvěřuji kamenným obchodům a novinkám.Pokrok jde kupředu i v turistice.A zvláště nějaké nedostatky se pak mohou krutě vymstít.Varuji zvláště před horolezeckým vybavením z číny a indie,ba i italské padělky se objevují na trhu.Taky vím,že většina věcí v bazaru je zde pro nějakou chybu či nedostatek,případně pro zaniklý servis a nevyráběné náhradní díly.