1

Téma: Vybavení na výlety to je otázka...

Z vlastní zkušenosti vím,že je nejlepší v současné době,kdy je po cestě možné koupit k občerstvení kdekoli(pokud nepochodujete nějakým zapomenutým krajem) tak nemá cenu na takovou průměrnou trasu do 15-ti km kupovat k občerstvení moc.Neboť to jsou kila navíc co táhneme na zádech.Lepší přibalit teplejší svetr,když se nestihne včas dorazit do cíle a v případě deště,pak určitě pogumovanou obuv a plášťěnku,kterou lze nahradit i větším rozstřiženým igelitovým pytlem,jednak je lehčí a v případě poškození,jejlze dát do sběru a pořídit si levně nový.Pro starší turisty,by mělo být normálním vybavením pevná jedna nebo dvě hole.Ne,že by si připadali staří,ale určitě občas se opřít není rada k zahození.Záleží vždy na tom kolik si tohotroufneme ten den ujít,předpokládaná trasa,alespn u nás to lze snadno  tipnout,jak to tam bude vypadat,jaké asi očekáváme počasí(já vím,každý z nás co vyrážíme,tak si přejeme pěkné počasí,ale bohužel poroučet větru dešti zatím stále nejde...)No a hlavně jde o dobrý duševní i tělesný stav.Pokud jdeme na túru,tak bychom neměli nikam spěchat a rozhodněbychom měli myslet na cestu a ne na ptákoviny,spojené s civilizací,jako musíme stihnout televizi,protože tam něco dávají.Je třeba si jen uvědomit,že kouzlo pohody dá duši člověka-poutníka samotná příroda a ne technika vynalezená člověkem.Předpokládá se,že pokud někdo chce jít na túru,tak ví předem,že jde o to a o to,hlavně za zážitky z putování.Měl by být vnímavý ke krásám kolem nichž jde a které ani nemůže vidět,pokud cestuje motorovými vozidly,snad to lze vychutnat ještě tak jízdou na koni nebo kočárem tažený koňmi.To by snad mělo stačit a proto všem poutníkům po krásách naší vlasti přeji jen to pěkné a věřte,že i deštivo například ve skalách a lesích má své kouzlo,kterému lze snadno podlehnout.

2

Re: Vybavení na výlety to je otázka...

Plný souhlas.Já taky netahám kila potravin.Vím,že je lépe chodit jen skromně najeden - lépe se jde ,nezadýcháte se,nepotíte se.Ráno to chce ale pořádnou snídani ,spíše sladšího typu pro energii.Já beru jen pití.pokud vím nebo předpokládám,že na trase nebude zdroj.Pak energetickou tyčinku či tatranku/ tradice že/.Vždy mám nějaký bonbon pro relax duše.Co nosím pravidelně jsou náhradní ponožky,termo triko navíc,čepici a na podzim či zimu i rukavice navíc, pak šálu tunel -udělá se z ní pomalu všechno,noviny v igelitu,větší igelitku - taky univerzálnost pro všechno.Hůl mám taky jen jednu - je to praktické než dvě.Do skal beru i malé 15 m lano 5mm/je lehounké a nezaber místo - osvědčilo se/.KPZ a GPS + mapu,spíše někdy výřez sporného místa na orientaci.S manželkou dohromady i menší lékarničku.
  O psychice souhlasím.Když jdu na výlet tak ostatní jde stranou - i práce i problémy.Proto i když to zní sobecky,raději chodím sám s manželkou.Vždy se to v kolektivu zvrhává na řeči o práci,pěnezích,problémech v rodině,nevěře - to nemusím. Užívám si to do poslední chvíle.....

3

Re: Vybavení na výlety to je otázka...

Zkuste to někdy úplně jinak. Na jednodenní až dvoudenní turu si neberte nic. Pouze dostatek vody, mapu, kompas, nůž, lékárničku, fotoaparát, celtu, a my starci ještě přibalíme karimatku. Jako jídlo stačí např. tučnější salám, tatranky. Věřte, že to úplně stačí. Najíst se můžete, i když nasbíráte jednu, dvě plodnice hub. Nejlepší je již ze stromu usušená hlíva.  Torna neváží nic a lehce se kráčí rovnou za nosem..... To jsem se naučil z nutnosti, když po operacích jsem nebyl schopen na hřbetě unést i několik kilogramů. Tímto způsobem jsem se vyléčil, vrátil se zpět do volné přírody. -bv-

4

Re: Vybavení na výlety to je otázka...

K Vánocům jsem se rozhodli spolu s manželkou si pořídit nové turistické oblečení na léto i zimu. Trvalo pomalu 2 měsíce než jsme si našli firmu , jež nás plně zaujala svým sortimentem a hlavně kvalitou za přijatelné ceny. Nakonec zvítězila naše česká firma Humi Outdoor. V rozhodování hlavně zvítězily špičkové materiály, precizní provedení a i patriotismus.
    Co jsme nakoupily a otestovali k 100% spokojenosti? Co doporučujeme ?


Letní kalhoty MARSY
cestovatelské kalhoty sportovního střihu z elastického materiálu

• Dvě prostorové boční kapsy
• Dvě zadní kapsy uzamykatelné na zip kryté légou.
• Jedna kapsička na mobil na pravé straně stehenní části kalhot uzamykatelná na zip a krytá légou.
• Tvarovaná kolena umožňující stoprocentní pohyblivost.
• V pasovém límci jsou poutka na provlečení pásku.
• Možnost si vykasat a srolovat, upevnit je a mít ¾ kalhoty.
Náš test: velmi příjemné a lehké , dobrý pohyb. Jelikož není ještě léto – jaro , test nemůže být úplný.

Materiál:
Elastic® Quick Dry
Tkanina ze 100% polyamidu unikátních vlastností.

Díky vláknu lycra je dokonale pružný a díky speciální polyamidové úpravě vlákna je docíleno, že se látka na omak podobá bavlně. Elastic Quick Dry je velice pevná a rychle schnoucí látka neabsorbující vlhkost. Výrobky z Elastic Quick Dry se příjemně nosí a lehce udržují. Představují ideální materiál na sportovní kalhoty, kde je kladen důraz především na vysokou pevnost a přitom příjemný pocit při nošení.
----------------------------------------------------------------------
Zimní kalhoty DADES
Hmotnost: 650 g

softshellové kalhoty

• Dvě prostorné boční kapsy.
• Jedna zadní kapsa uzamykatelná na zip.
• Zesílená zadní část a kolena ripstopovým materiálem.
• Všitý protisněžný pás ve spodní části nohavic.
• Reflexní bezpečnostní proužky v dolní části nohavic, u kolenou a u bočních kapes.
• Nohavice zakončeny pružnou gumou.
Náš test : velmi příjemné nošení, v zimě hřející , ale v teplém prostředí s nepotíte. Dobrý pohyb. I při chůzi v hlubokém sněhu se neostal sníh dovnitř. Doporučujeme.

Materiál : Everest Softshell
Lehký, velice prodyšný a voděodolný dvouvrstvý materiál.
Softhsellové materiály jsou na trhu teprve několik let, ale i přes tuto skutečnost si již získaly značnou popularitu a staly se fenoménem posledních let v outdoorovém oděvním průmyslu. Dokáží totiž do jisté míry nahradit tzv. cibulový princip oblékání (několik vrstev) v jedné vrstvě.

Cílem softshellu je poskytnout v jednom kuse oblečení komfort do každých klimatických podmínek, což může ušetřit další gramy na hmotnosti zavazadla.

Everest Softshell zajišťuje perfektní voděodolnost i větruvzdornost a přitom vykazuje vynikající hřejivé vlastnosti klasického fleecu a prodyšnost membránových výrobků.

Everest Softshell je tvořen několika vrstvami, přičemž vnější je z hustě tkaného elastického vlákna s polyuretanovou voděodpudivou úpravou. Tato úprava znesnadňuje vodě (ať už v podobě deště či sněhu) vsákávání do látky.

Vnitřní vrstvu tvoří příjemný fleece uchovávající teplo a efektivně transportující vlhkost ven tak. Člověk se pak cítí komfortně i za nepříznivých klimatických podmínek či nadměrného fyzického výkonu.

Mezi těmito dvěma vrstvami se nachází tenká membrána zajišťující odvod tělesné vlhkosti na základě chemické absorpce par. Zároveň je tato membrána voděodolná a větruvzdorná a pomáhá vnitřní fleecové vrstvě udržovat tělem vytvořené teplo pod bundou.

Nepromokavost (výška vodního sloupce): 7 000 mm
Tepelná odolnost Rct: 0,04 K•m2/W
----------------------------------------------------------------

Bunda CERRO TORRE
Hmotnost: 940 g

Technická bunda do nejnáročnějších podmínek
               
         

• Celorozepínací bunda se stahováním v dolním okraji bundy. Zdrhovadlo má dva jezdce, a tak lze bundu pro snazší pohyb při výstupu do vrchu rozepnout i zespodu.
• Hlavní zip je kryt dvěma vrchními légami chránícími proti dešti i bočnímu větru.
• Dvě velkoprostorové boční kapsy s bočním otevíráním na zip kryté légou.
• Pravá „tajná“ náprsní kapsa je skrytá pod vnější légou hlavního zipu je zavíratelná na zip a je přístupná i za špatného počasí bez nutnosti rozepínat bundu.
• Levá náprsní kapsa na zip krytá légou.
• Malá kapsička na levém rukávu na skipas či mobil obsahuje zároveň odepínatelnou utěrku na brýle.
• Skrytá vnitřní otevřená kapsička ve spodní části bundy.
• Speciální kapsa na mobil či GPS ve vnitřní části bundy.
• Odepínatelný zateplovací protisněžný pás.
• Větrací otvory po stranách bundy umožňují regulaci tělesné teploty a neomezují v pohybu ruky.
• Kapuce s kšiltem s možností regulace jednou rukou je složitelná do límce.
• Rukávy jsou zakončeny regulovatelnou manžetou na suchý zip.
• Na vnitřních koncích rukávů je hřejivá elastická manžeta s otvorem na palec zabraňující vyhrnování rukávů a chránící část dlaně před mrazem.
• Na bundě je několik reflexních bodů zvyšující viditelnost pro motorová vozidla během nočního provozu.
• Uvnitř bundy je plastové poutko pro připnutí klíčů či rukavic.
• Bunda obsahuje vnitřní zip umožňující vepnutí naší fleecové bundy Todra nebo bundy Tomar s náplní dutého vlákna

Náš test : příjemné nošení, lehká, neprofoukne, udržuje příjemné klima, nepotíte se v ní . Menší problémy s dvojitým zipem , ale šlo o zvyk a dnes bez problému. I v mrazech – 15 °C jsem nosil slabší Fleece.
Materiál :Sympatex je funkční polyesterová 2 – 3laminační membrána neviditelně zapracována do oblečení. Tloušťka membrány je pouhých 0,01 mm (tenčí než lidský vlas) a zůstává tak nejtenčí značkovou membránou na trhu. Přes svou lehkost garantuje optimální funkčnost a odolnost proti opotřebování. Sympatexové membrány se vyznačují svou vysokou odolností proti vodě a větru a zároveň optimální prodyšností.

Sympatex Professional je vysoce trvanlivý a odolný vůči roztržení materiál v důsledku exkluzivního využívání vnější tkaniny a třívrstvých laminárních tkanin. Sympatex Professional splňuje ty nejvyšší nároky co se týká prodyšnosti a odolnosti proti vodě a větru.
Nepromokavost (výška vodního sloupce): 50 000 mm
Propustnost vodních par: 35 000 g/m2.24h
Prodyšnost:Ret: 5,1 Pa.m2/W

Společnost HUMI OUTDOOR s.r.o. je licencovaným výrobcem oděvů z materiálu SYMPATEX Professional, na který má jako jeden z mála českých výrobců licenci. Získat ji není zdaleka jednoduché. Výrobek prochází náročnými testy přímo v centrále firmy v Německu, kde se hodnotí nejen zakomponování materiálu do bundy samé, ale i střih, kvalita švů a posouzení samotného výrobku v sebemenších detailech.

Nákup proveden v prodejně Karlova náměstí / poblíž soudní budovy/. Výběr dostatečný. Velmi příjemná a znalá obsluha . V prodejně naleznete i jiné velmi kvalitní oblečení včetně výstroje. Jako stálý zákazník máte možnost slevy.

5

Re: Vybavení na výlety to je otázka...

Jsem naprosto přesvědčen, že v našich podmínkách je úplně, ale úplně zbytečné utrácet peníze za tyto určitě vynikající, ale předražené výrobky. Jedině, když je velkolepý výprodej.

Kalhoty amerického vojenského střihu z Vietnamu jsem koupil u našich přátel z Vietnamu. Cena 150,- korun. Mám už je snad deset let a drží a drží, a určitě ještě dlouho držet budou.

Boty od Deichmana cena 2990,- kaček a já je koupil v Příbrami ve výprodeji za 299,- korun. Tak jsem si vzal dvoje. Tedy páry, ne dvě boty!

Maskovanou bundu, která v army shopech stojí kolem 3000,- korun jsem koupil na Bahnech - vojenská akce v Brdech, vždy v červnu - za 250 korun. Bohužel impregnace již tak nějak odešla.

Celtu mám od jednotek SS z druhé světové, dalekohled od wehmachtu a zimní papachu od Rudé armády z občanské války v Rusku. Přivezl jí tehdá v roce 1921 děda, když se konečně vrátil k rodině.

Veškeré ostatní  oblečení je starého data. Když se v lese roztrhá, tak ho odhodím do nejbližší popelnice. Nemám strach si v novém moderním oblečení někam sednout, při fotografování lehnout. Jsem zkrátka vandrovník a ne manekýn.

Jedno vím však urščitě. Kdyby mě nebylo sedmdesát let, ale dvacet, třicet, tak taky budu vyhledávat modní věci. Na ty prý holky letí. Já se je naopak snažím nachytat na své vědomosti o přírodě, houbách,  bylinách apod. A to je asi důvod, proč žádná se mnou nechce nikam chodit. Myslíte  kdybych se fakt oblékl za desetitisíce, že bych měl zase u děvčat,  dam a madam zase úspěch..... Hezký večer vám přeje Václav Burle. burle.blog.cz!

6

Re: Vybavení na výlety to je otázka...

Souhlasím, nemá cenu investovat hodně peněz do vybavení pokud plánujete výlety pouze v České republice. V létě jsme byly v horách v zahraničí, tak jsem si koupila něco lepšího a trošku dražšího (boty, pohodlný batoh a softshellové kalhoty s bundou).

Já jsme, ale docela vášnivá fotografka, tak stejně nejvíc peněz směřovalo do techniky smile hned to tož musel být http://www.aaron.cz/produkty/nikon-d90. Sice je těžký a na túry to není úplně ideální, ale ty vzpomínky za to pak stojí.

7

Re: Vybavení na výlety to je otázka...

To je naprostá pravda. Dnes ukazovali v Černých ovcích, televize česká, jak si jeden koupil drahý spacák pro extremní podmínky. Odjel na Kavkaz a každé ráno byl všude, od vlasů až po paty, plný peří. Firma mu následně spacák vyměnila. Opět se závada opakovala. Pořídil si soudního znalce, který vystavil potvrzení, že je naprosto nefunkční. To však firma  neuznala, takže musí rozhodnout soud. Jest-li se nemýlím, tak tato firma měla problémy, že její výrobky vyrábějí v Číně i děti.

8

Re: Vybavení na výlety to je otázka...

abc20180515
moncler outlet
new balance outlet
nike outlet
mont blanc
michael kors outlet clearance
polo ralph lauren outlet
ugg outlet
supreme new york
adidas yeezy
philipp plein shirt
coach outlet
cheap uggs
cheap jordans
salvatore ferragamo shoes
longchamp outlet
pandora
cheap mlb jerseys china
louis vuitton outlet online
michael kors outlet
michael kors outlet
mlb jerseys
ralph lauren sale clearance
coach outlet
coach outlet
adidas campus
pandora jewelry
kobe shoes
kate spade outlet
pandora jewelry outlet
supreme clothing
kate spade
coach outlet
oakley sunglasses
mulberry uk
moncler jackets outlet
christian louboutin
adidas superstar
polo outlet
polo ralph lauren outlet online
nike zoom
ralph lauren
canada goose jackets
louboutin shoes
polo ralph lauren outlet online
nike store
mbt shoes
canada goose sale
canada goose jackets
polo ralph lauren outlet online
nike outlet
longchamp outlet
canada goose
oakley sunglasses
polo outlet store
pandora charms
burberry outlet
louis vuitton outlet
polo ralph lauren
coach canada
kobe bryant shoes
coach factorty outlet
pandora jewelry
pandora jewelry
adidas yeezy boost
mbt shoes
air jordan shoes
coach outlet store
nmd adidas
moncler jackets
ferragamo shoes
ecco shoes
cheap jordans
cheap nike air max
polo ralph lauren outlet
air max 2018
canada goose jackets
new balance shoes
coach outlet store
yeezy 350 boost
cheap ray ban sunglasses
coach outlet store online
polo ralph lauren outlet
nmd shoes
kate spade bags
pandora charms sale clearance
coach outlet store
pandora charms sale
kate spade
michael kors outlet canada
gucci handbags
ray ban sunglasses
ralph lauren sale clearance
michael kors outlet canada
uggs outlet
fitflops sale clearance
mbt
cheap nfl jerseys
jordan shoes
coach outlet
ralph lauren uk
tory burch outlet online
fred perry polo
ugg boots
adidas superstar
coach outlet
pandora jewelry
nike outlet online
yeezy boost
pandora outlet
yeezy boost
uggs canada
birkenstock outlet
asics shoes
mcm outlet
nike shoes
ugg boots
yeezy boost
prada outlet
fitflops
coach factory outlet online
coach outlet
timberland boots
coach factory outlet
air jordan shoes
michael kors outlet
valentino shoes
adidas shoes
ralph lauren outlet
ralph lauren uk
abercrombie
uggs
longchamp handbags
kate spade handbags
ralph lauren outlet
hermes handbags
hermes bags
kate spade outlet store
michael kors outlet clearance
louboutin shoes
adidas shoes
yeezy boost 350
ralph lauren outlet
jordan shoes
toms shoes
jordans
hermens bags
ugg outlet
air max 90
birkenstock shoes
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses
polo ralph lauren outlet
michael kors outlet clearance
cheap oakley sunglasses
nike outlet
michael kors handbags
gucci outlet
canada goose jackets
nike air max
ralph lauren outlet
toms outlet
ralph lauren sale clearance
cheap oakley sunglasses
hollister clothing
skechers shoes
adidas nmd
toms outlet
tiffany and co
nike shoes for men
coach outlet canada
vans store
moncler outlet
adidas originals
moncler jackets
coach factory outlet
coach factory outlet
canada goose uk
coach factory outlet
oakley sunglasses outlet
kate spade outlet
canada goose outlet
nba jerseys
canada goose outlet
canada goose jackets
north face outlet
birkenstock sandals
timberland outlet
birkenstock sandals
jordan shoes
michael kors handbags
ugg outlet
coach factory outlet
canada goose outlet
kate spade outlet
coach outlet store
coach outlet
oakley sunglasses
pandora outlet
tiffany and co
canada goose uk
pandora jewelry
michael kors factory outlet
hermes handbags
coach outlet
fitflops sale
tory burch outlet store
adidas yeezy boost
pandora jewelry outlet
pandora jewelry
timberland boots
canada goose outlet
canada goose
canada goose sale
nike free 4.0
adidas outlet
ray ban sunglasses discount
nike shoes
adidas shoes
birkenstock sandals
fitflops
cheap mlb jerseys
north face jackets
adidas nmd
coach factory outlet
hermes birkin
cheap nba jerseys
michael kors outlet
air max 2019
nike shoes
supra shoes
burberry outlet store
nike huarache
michael kors outlet online
converse outlet store
christian louboutin
oakley sunglasses
adidas nmd
uggs
adidas shoes
ralph lauren outlet
burberry outlet
pandora jewelry official site
puma shoes
coach outlet
moncler outlet
pandora outlet
canada goose jackets
yeezy boost
canada goose uk
moncler coats
pandora jewelry
cheap mlb jerseys
salvatore ferragamo
rolex watches
jordan retro 11
north face jackets
ultra boost
ray ban sunglasses
coach outlet
canada goose outlet
michael kors outlet
coach outlet store online clearances
ugg boots
nike outlet online
canada goose jackets uk
oakey sunglasses
nike outlet store
kate spade outlet
hermes outlet
vans shoes
kate spade outlet
mulberry bags
fred perry
canada goose outlet
michael kors outlet
coach factorty outlet
canada goose outlet
birkenstock shoes
coach outlet online
yeezy boost
discount oakley sunglasses
air max 2018
coach factory outlet
coach factory outlet online
jordan shoes
pandora charms
ray ban sunglasses
red bottom shoes
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
coach outlet store
replica watches
polo ralph lauren outlet online
coach outlet
converse shoes
timberland boots outlet
canada goose outlet
cheap jordans for sale
oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
tory burch outlet
polo outlet
pandora charms
kate spade handbags
coach factory outlet
supreme clothing
polo ralph lauren outlet
coach outlet
pandora charms
adidas yeezy
kate spade outlet store
ferragamo outlet
canada goose uk
louis vuitton
supreme clothing
burberry outlet
ralph lauren
louboutin shoes
hermes handbags
christian louboutin outlet
michael kors outlet canada
kate spade
philipp plein outlet
pandora charms
coach outlet
jordan retro
harden vol 1
oakley sunglasses sale
fitflops sale clearance
coach outlet
moncler jackets
michael kors
birkenstock
tory burch outlet
canada goose sale
michael kors outlet
ecco shoes for men
nike air max
mont blanc pens
adidas nmd
abercrombie and fitch
coach outlet store
canada goose outlet
tory burch outlet
canada goose jackets
moncler outlet
pandora outlet
kevin durant shoes
cheap oakley sunglasses
cheap jordans free shipping
coach outlet
mulberry handbags
moncler jackets
ray ban sunglasses discount
birkenstock sandals
moncler
kate spade handbag
nike shoes
canada goose outlet
coach outlet
pandora charms
coach outlet
birkenstocks
kate spade outlet store
fitflops
michael kors outlet online
moncler outlet
air max 2017
mcm handbags
air max 97
red bottoms
ralph lauren
louis vuitton outlet online
christian louboutin shoes
jordan shoes
pandora charms uk
nike free run
adidas yeezy
oakley sunglasses
michael kors outlet
tiffany outlet
reebok shoes
kate spade outlet
birkenstock outlet
nfl jerseys wholesale
timberland outlet
pandora charms
coach factory outlet
canada goose outlet
coach outlet
pandora store
adidas nmd shoes
cheap ray ban sunglasses
ugg boots on sale
adidas yeezy boost
michael kors outlet clearance
michael kors outlet
red bottoms shoes
cheap jordan shoes
valentino shoes outlet
timberland boots
ray ban sunglasses
moncler jackets
fitflops sale clearance
supra shoes
louis vuitton
coach outlet online
ralph lauren sale
pandora jewelry
mulberry outlet
nike air max outlet
air jordans
canada goose
fitflops
cheap nfl jerseys
nike shoes
michael kors outlet
ralph lauren outlet online
michael kors outlet
ralph lauren outlet
cheap jordans
valentino shoes
louis vuitton outlet store
cheap ray bans
adidas outlet
pandora charms sale clearance
fitflops
jordan shoes
jordans
moncler outlet
adidas
coach outlet online
canada goose
rolex watches
coach outlet store
longchamp outlet online
prada handbags
adidas yeezy
nike air max
michael kors outlet
uggs outlet
air jordans
michael kors outlet
michael kors outlet online
coach outlet
fitflops sale
ugg boots on sale
tods outlet
coach outlet
canada goose uk
ray ban sunglasses
ugg outlet
cheap jordans
christian louboutin outlet
cheap jordans
michael kors
kate spade outlet store
adidas shoes
adidas outlet
ugg australia
coach factory outlet
pandora jewelry official site
pandora charms
louis vuitton handbags
air max 97
coach factory outlet
ugg outlet
adidas yeezy
gucci handbags outlet
nike outlet
pandora jewelry
uggs
michael kors outlet
louis vuitton outlet
abc20180515