1

Téma: hoteliéři :moc starostí nebo lenost a mamon?

Poslední dobou kamkoliv přijdu mám dojem že každý hotel/beru do toho i penziny a ubytovny/ nějak přežívá jakoby každou chvíli by se to mělo zavřít,že jste tu trpěni,bez života,ale yždímat co se dá,žádný napad a snaha,nějak bylo a nějak bude.Žije se z minulosti.Příklady z léta:1.Prostě někam přijdete /je 14 hod/ a tam visí cedule majitel přijde v 20.00.Vy přijdete,hotel zcela prázdný.Majitel vybafne cenu 450 Kč.Přijdete na pokoj ,kde polovina věcí nefunguje či je rozbitá.Jídlo se ohřívá z rakviček.2.Jiný hotel.Ptám se je v okolí za zajímavosti.Ne nevím.Odpoví majitel.Ubytování .není.Přijede Němec.je.3.penzion.Ubytování,které nemohl povolit stavební úřad/jsem stavební technik/.Nahoru po schodech se nedostane  důchodce natož my 50tníci.Koupelny chybí.Snídaně  2 mikrohousky,2 kolečka salámu,máslo na 1 housku,1 trojúhelníček sýra.Snídaně pro němce: obložený talíř sýrů a salámů,pečivosladké i slané.vše za stejnou cenu - tudíž dotoju Helmuty.4.Horská chata - výjezd lanovkou i přes to .že nahoře hlásí bouřku s blesky/dovíme se dodatečně/.Dojeli jsme nahoru.Blesky srší okolo nás  na několik metrů.Dolů se nedostaneme.Obsluha lanovky /2 mladíci/ sjíždějí dolů džípem a přes prosbu aby odvezli alespoň nejstarší ženy jedou dolů sami.Jedná se vše o onkologické pacientky.My scházíme v dešti po nejprudší sjezdovce dolů .Polovině poté slezou nehty u nohou z otlaků.5.Horská chata.Naše výprava nenalezla ani jeden volný hotel  mezi 5 hotely.Vše zavřeno.Nikde cedule.Obsluha si vykuřuje vevnitř a směje se.Oběd se nekoná.Číšník nám říká ať si raději nic nedáváme,že minule se tu přiotrávili lidé jídlem.6.Kempy.Máte chatku?Jo.Vejdeme.Prcháme.Hrůza i za 150 Kč.Co byste chtěli  - ?7.Prázdný hotel super pověsti.Vše jak z roku 1968 - že by muzeum totality?Ubytování za 1250 kč.Smlouvání.Za pokoj o 2 lůžkách,umyvadlo,skříň 1000kč.Celá noc vzhůru- pod námi velká lednice kuchyně.8.Hotel - bazén.Ne tam nesmíte.Jen pro skupiny.Vnitřní bazén.špína.Tak studená voda - prý je ohřívaná.
   a další  .... Hodně hotelů má hvězdičky,ale vybavení a obsluha je jak z 4 cenovky.Nezájem o okolí.Hotel má své hranice na pozemku,a co je okolo může padat na vás,zapřičinit úraz.Stezky neupravené,mostky zbořené,o značení nemluvě.Co bych chtěl?Jinde to umí a znám případy kdy hotel postaví několik ocelových mostů přes potok,protože ví,že se mu to vrátí /třeba Pavlinino ůdolí/.Kde mně bylo fajn?Kde mně to nezklamalo?Třeba na Tokáni - turistická chata.Mají tu sice skromné pokoje a jedno společné sociální zařízení,ale obsluha vzorová a cítíte neustálý zájem o vás.Udělají vám jídlo podle vás /já měl meruňky a tak mi kuchař udělal knedlíky a koláč k snídani,houby - smaženici/.Na Hrubé Skále.Dražší,ale akce a super jídlo,služby na úrovni.Znám i penzion - farmu na Šumavě,kde majitel šel od práce s traktorem,jen aby vám mohl posloužit.Prostě k něčemu se musí mít vztah,pokud ne,tak to raději zabalte páni hoteliéři.

2

Re: hoteliéři :moc starostí nebo lenost a mamon?

Souhlasím, ceny v drtivé většině neodpovídají poskytovaným službám. Provozovatelé jsou otrávení, hosté tím pádem také. Věřím, že se to začne měnit i díky tomu, že teď mají provozovatelé hotely poloprázdné a buď budou muset zkrachovat, nebo se budou muset začít více snažit.
Samozřejmě všechna čest výjimkám, kde vše funguje i teď.

3

K tomu bych se chtěl také připojit.Je pravda,nám se také stalo,že při návštěvě Šerlišského mlýna,leteos v červnu najdeme hotel ,když ne lepší,tak alespoň ve stejné dobré úrovni někdy z léta 1989,kdy jsem tam byl s našimi dětmi(tehdy jim bylo 11 a 12 let.To tehdy bylo opravdu pěkné,dobré jídlo,pro děti pohár ajiné.Je pravdou ,že na tehdejší ceny a naše "platy" to bylo trochu drahé,ale co byli jsme s rodinou na dovolené.Letos to se nedá ani vyjádřit mé zklamání,když jsem tam po dlouhé době opět zavítal,tak jsemčekal,že to bude když ne o 100%,tak alespoň o 50% lepší,než jak jsem si to pamatoval,ale chyba lávky.Jídlo jaksi nedodělané,polévku pro 4 osoby měli jen pro dvě osoby a takové divné "studené" prostředí.Jídelní lístek-lístky  4 ks,ale každý z jiného dne.No moc slávy to nebylo,ještě,že ta příroda byla krásná.Asi je to problém,všeobecný a myslím si,že to je v lidech .Největším bolem je,že většina těchto zařízení sice má majitele,ale ten jen bere "nájemné",ba dovolím si říci přímo výpalné od pronájemců a tím je dostává jaksi na lopatky.Mám za to,že takoví "majitelé" ani daně FÚ neplatí,protože to jsou vlastně lupiči podporovaní státem A úřednÍkům FÚ je to také jedno,protože nemají ani lidi  a ani prostředky(kde by je vzali,když stát je chudý,že...) a tak je to začarovaný kruh.Tím platí jen většinou ti poctiví,co se snaží podnikat a lidem vyhovět,ale pokud je majitelé a stát odírají,tak to spadne do nezájmu a do neochoty,nebo i přímo k okrádání hostů a tím celkové nespokojenosti zákazníků.Až se odbourají takové ty mezičlánky a lidé to budou mít opravduza své,tak to i tak bude vypadat.Ono se to zvrhlo již tou nešťastnou privatizací,kdyby stát dovolil zaměstnancům si své zaměstnání zprivatizovat a ne chtít hned po každém miliony,tak by to,věřte vypadalo všude jinak a lépe.No hold musíme počkat,jak říkával můj tatínek,celé tři generace na to,než lidé pochopí,že krást se nemá a bát taky né...

4

Ano, také souhlasím s názorem neodpovídajících cen vůči poskytovaným službám. Ale krize doléhá ve všech oborech a i právě hoteliéři si budou dříve, či později muset uvědomit vzácnost a důležitost spokojených hostů.

5

Dobrý den.
S těmi službami některých ubytovacích zařízení máte skutečně pravdu a v některých restauracích vaří tak " DOBŘE ", že po obědě naší 4 členné v nejmenované restauraci v Rožnově pod Radhoštěm, která stála téměř 800 Kč jsme se šli najíst ještě do Lídlu.
Abych však moc neodbočil od tématu a netvrdil, že vše je úplně špatné. Po několika podobných zkušenostech jsem se nechal přemluvit známými, když jsem jim vyprávěl své zážitky, abych si na dovolenou našel nějakou chatu nebo chalupu. Tak jsem hledal až jsem našel a s obavami jsme vloni vyrazili do Beskyd, kde jsme si objednali malou roubenou chalupu, kterou mají postavenou vedle rodinného domu v obci Zašová. První příjemné překvapení byla paní domácí, která nás ubytovala a s úsměvem na tváři nám dala spoustu rad a instrukcí (např. kde manžel chodí na dobré pivo a zajímavosti z nejbližšího okolí ).  Chaloupka byla jako z pohádky, čistá, vše fungovalo jak mělo, děti jsme mohli v klidu pustit na zahradu a pan domácí se občas večer zastavil, dal několik rad a nalil nám Valašských kapek.Byla to skutečně pohodová dovolená.