1

Téma: Bludná - bezedné krátery - krásy Krušných hor

Nevím pro někoho to bude nezajímavý pozůstatek těžby,ale ve mně zanechal dosti silný zážitek .Byl jsem se podívat na Vlčí jámy poblíž Horní Blatné.Zajímavá skalní propadlina po těžbě kdy se horní patra a stropy propadly a obnažily důlní dílo.Toho ledu jsem čekal více i když už byl srpen /prý ho stále ubývá a asi už nikdy ho nebude na valníky jako kdysi/.Podíval jsem se taky na Blatenský kanál - zajímavé dílko,ale takových kanálů jsem viděl dost a proto doporučuji jít po žluté z Blatné a uvidíte jak kanál/kousek/ a Vlčí Jámy.Kdo chce tak si může jako já prošlápnout celý kanál až k Rýžovně/mají tu farmu a dobré sic drahé sýry/.Od Rýžovny jsem si to vyšlápl na Bludnou abych si to zkrátil do Perninku.Upozorňuji že tady je asi nejstrašnější značení v ČR, jen pro zajímavost - jedno nás zavedlo z Perninku do bažin a tam končilo - připadalo mi to jako fór - ještě chyběl nějaký zlý převaděč a bylo po nás/.Takže tápaje a střídaje značky /návíc se tu dost těžilo dřevo,takže zmatek/jsme se dostali do krajiny s krátery/asi staré doly na Bludné/.Každou chvílí to z nich hvízdalo jak se voda a vzduch uvnitř prali a sem tam , i hladina najednou zmizela.Asi těžba porušila dolejšek a doly se propadaly.Takže jsme mizeli,člověk nikdy neví,že...