1

Téma: Brčálník na Šumavě

Chcete jet na Šumavu ,nemáte auto,máte ale děti a dost batožiny?Pak jeďte na Brčálník -rekreační středisko.Budete mít zastávku hned u hotelu/ale vlaky tu večer nebudete slyšet/,batožinu Vám těch pár metrů odvezou a děti si tu mají i kde hrát.Je tu dokonce muzeum strašidel příšerek.Místo je velmi vhodné k hvězdicovým výletům do okolí,do mnoha přírodních památek dokonce dojdete sami.Poblíž vede naučná stezka a nedaleko je vyhlášená hospůdka s rančem.V místě je i bazén,takže pobyt nemá chybu.Lze dojet hned na příští stanici Železná Ruda nebo do zastávky Hojsova Stráž,obě jsou taky nástupní místa pro výšlapy.Já na Šumavě byl několikrát,ale tohle místo fakt doporučuji pro rodiny s dětmi  nebo pro seniory bez aut.Je odtud i velmi hezký výhled na hory Šumavy. Dobré ubytování v několika cenových relacích.Stravování dobré,výběr předem z několika jídel,ráno švédské stoly nebo lze dohodnout i kontinentku.

2

Re: Brčálník na Šumavě

Mohl by mi někdo dát ještě jiný konkrétní tip na Ubytování na Šumavě? Našel jsem např. tuhle stránku ale rád bych dal na někoho osobní zkušenost. Děkuji za Vaše tipy.

3

Re: Brčálník na Šumavě

Dobrý den,

  už několik let jezdíme ( hlavně v zimě) do Brčálníku do apartmánů do chalupy k Polívkům. Je to tam moc příjemné,
  levné a navíc okolí je nádherné. Mrkněte na www.chalupaupolivku.cz.

  Přeju hezký den   Lettlová

4

Re: Brčálník na Šumavě

Ať si každý říká co chce, ale část prázdnin, dovolené, by se měl  prožít v lůně přírody pod stanem. Zejména pro děti by to mělo být "povinné". Věřte, že na to budou vzpomínat po celý život.  Kdo trochu umí, tak vezměte děcka na keňu a pod stan, přístřešek. Budou nadšené a ve škole budou mít o čem vyprávět. K móři se jezdí nudit mnoho lidiček, ale jsou po návratu spokojení.?Musí zaplatit dluhy za několik slaných dnů v zahraničí. U nás na tábořišti, v kempu, to příjde bohudík stále na několik kaček.

Na Šumavě, ale i po celé republice je stále několik tábořišť. Bývávalo jich mnoho, ale kde ty loňské sněhy jsou. Stačí si vzít turistickou mapu Klubu českých turistů dané oblasti a hledat takový malý červený stan. A tam je připravené to místečko pro vás. Je smutné, že i na 'Sumavě je tábořišť poskrovnu. Jeden - Zahrádky - jsou pod Borovou Ladou. Je to zde pěkné, po lesích houby, borůvky a hlavně autobusová zastávka. Zelený autobus vás doveze na většinu nástupních míst Šumavy. Pak na burle.blog.cz napište, jak jste si to užili....

5

Re: Brčálník na Šumavě

Já vím,je rok zpoždění.Ale znám na Brčálníku zase jinou chatu-Rudolfovnu.Sice komfort není velký,je tam společenská místnost,televize,ledničky,WC a sprcha na chodbě,ale to okolí.......A vaří se tam a cena s polopenzí není zas tak vysoká!Funguje celý rok.Výborné pro rodiny s dětma,na kola i pro pěší turisty.

6

Re: Brčálník na Šumavě

Věřte, že na to budou vzpomínat po celý život.  Kdo trochu umí, tak vezměte děcka na keňu a pod stan, přístřešek. Budou nadšené a ve škole budou mít o čem vyprávět. K móři se jezdí nudit mnoho lidiček, ale jsou po návratu spokojení.?Musí zaplatit dluhy za několik slaných dnů v zahraničí. U nás na tábořišti, v kempu, to příjde bohudík stále na několik kaček.http://www.prep4sure.com/CompTIA-Securi … ation.html

Naposledy upravil: sosad (15. 12. 2015 09:38:13)