1

Téma: Malý turistický batoh na výlet?

Jak si vybíráte batoh na výlet? Osobně si myslím, že je důležité aby batoh byl malý, lehký a hlavně pohodlný!

Dnes se říká, že jde o turistický batoh. Objemem se řadí do těch malých, určitě by měl mít do 20 až 30 litrů. Ale ono vybrat si ten správný batoh, který vydržíte mít na zádech celý den, to je už docela oříšek. Mě se osvědčil na e-outdoor,  takový ten malý oranžový, od Doldy. Batoh už bych něměnila, tahám ho všude a pořád :-) Jaké máte zkušenosti vy?

Naposledy upravil: goralka (15. 6. 2011 10:17:16)

2

Re: Malý turistický batoh na výlet?

Jestliže se chodí často do přírody, tak jeden batůžek nestačí. Jiný potřebujeme, když jdeme na jednodenní výlet, jiný zase, když na celý víkend. Nemluvě, když je to na celý týden a civilizace hodně daleko. Jenom proboha ne žádný barevný. Žlutá, červená apod. barva je vidět na kilometry daleko. Člověk má s přírodou splynout a ne svítit na kilometry. Jiné to je, když se pohybuje v zimě na sněhu. Přiletí lavina a potom barevný batoh je k nezaplacení.... To by bylo téma na mnoho dlouhé povídání!

3

Potřebovala bych trochu univerzálnější, aby se dal vzít běžně s dětma na výlet, ale i občas na kolo. Jaký
by jste si vybral? Jo a s tou barvou to má něco do sebe, sice to je trendy, barevné batůžky, ale o splynutí s přírodou se nedá ani mluvit...

4

Tady je každá rada těžká. Dětičkám bych na záda vložil samostatný batůžek. Ať si zvykají. Budou se navíc cítit jako dospělí, užiteční.  To malé robě by tam mělo medvídka a něco dobrého na zub, pohádkovou knížku do vlaku, autobusu. Starší již menší či velikou láhev s vodou, jídlo, vařič, gumu, ale ne tu na psaní.

Na kolo mohu použít jakýkoliv batoh, ale lepší je vložit věci do kolových pouzder, tašek. Zejména, když se jedná o delší vzdálenosti. On na zádech není zrovna pohodlný.

Takže, tady je každá rada drahá. Věci, jako jsou torny, se nekupují na poslední chvíli. Vždy je lépe nakupovat, i když to zrovna nepotřebuji, v době výprodejů. Tak se pak mohou za cenu jednoho batohu, klidně koupit i tři. Právě teď jsem koupil pro oddíl přemnoho maskovaných spacích pytlů a dalších, tak potřebných věcí. Kvalita za babku. A vo tom to je. ještě nějaký dotaz?

Sedněte si do křesla, zavřete oči a začněte pomyslný batoh plnit věcmi a hned uvidíte, který budete potřebovat. Hlavně kupte ten, který má vypolštářované ramenní popruhy, Dobré je u těch větších bederní a prsní pas. To druhé je naprosto fantastické. Potom si pořiďte takové ty malé karabinky a těmi uzavřete jednotlivé díly batohu. Tak se vám do něho budou zloději obtížněji dostávat.

Kolem batohů je mnoho vychytávek. Já jsem před časem vyfasoval vojenský. Uvnitř má takovou nějakou zelenou gumu, takže se dá vymývat. Má to úžasnou vlastnost. I ve velkých vedrech, vždy je voda  v něm hodně studená. To je k nezaplacení. burle.blog.cz

5

Pro výběr batůžku naleznete všechny informace v článku  Jak používat a vybrat batoh na výpravy?