1

Téma: spací pytel

dlouho jsem hledala ideální spací pytel na českou vodu... brzy ráno teploty klesnou celkem rapidně, takže jsem sáhla po třísezonním pytli Husky ladies šitý pro ženy a dívky.... stál mě asi 1400, ale nemůžu si vynachválit.... zima v Vám v něm ani na vodě rozhodně nebude (je tvarovaný, aby se přizpůsobil  ženskému tvaru těla a pro nás studenonožce je zde odepínací vvak na nohy, což se mi fakt šiklo:) ... samozřejmě, že přes den byste se v něm v létě upekli, ale to je holt uděl většiny třísezoních spacích pytlů smile

2

Re: spací pytel

V padesátých letech jsme vůbec nevěděli, že nějaký spací pytel vůbec existuje. Stan s celt po Němcích, deky po Němcích, které na vodě byly stále vlhké, spíše mokré. Zabalit se na noc do mokré deky není nic moc. A stejně bych neměnil. Místo podlážky, karimatky, vlhká sláma, seno, nebo alespoň nějaké ty lopuchy. Kolem nás však byla přenádherná příroda. Zlatí lidé, kteří si vzájemně pomáhali. Občas jsme to zapíchli a pomohli na poli, v lese. Hospoda výjimečně a obchod jsme museli hledat  pár kilometrů od řeky.

Dnes je to jeden velký bordel. Hospoda je na každém kroku, místo obchodu supermarkety. Všude davy lidí a to prosím vožralých. Lituji všech, že ty těžké, vyčerpávající, ale přenádherné časy již vy nemůžete poznat. Vlastně můžete. Přečtěte si třeba knihy od Morávka a podívejte se na staré české filmy. Bohužel, kde ty loňské sněhy jsou.... -bv-