1

Téma: Obce nemají zájem o památky

Tak jak pozoruji obce nemají zájem o památky,viz Kuks,Říp,Trocnov.Oč by se měli s pýchou starat jim překáží.Pozoruji prostě jev,že místní o své památky,významnosti i kuriozity nemají zájem,protože jim to nic nenese do rozpočtu ba naopak jim to vadí.Nejsou hrdi na své kořeny.leckdy když se toulám po vlasti,zjišťuji,že ani místní pomalu nic nevědí o památce v obci ,natož někdy ani nevědí že tu je !!! Naopak v zahraničí to tím doslova žije,že až to závání kýčem a tvrdým podnikáním/vše zpeněžit a vydělat/.přitom mít šikovné lidi v obci tak věřím,že i tyto obce by měli koruny do obce a ještě by se zvýšilo podnikání v obci/obchody,služby/.Proč nezpoplatnit tyto památky?Já bych dal tu dvacku za vstup/někde ty vstupy bych naopak snížil . dávat stovku či více je podle mne zločin proti kultuře a vzdělávání/.Památka by se alespoň chránila a ošetřovala,okolí by bylo uklizené a alespoň pár lidí by mělo práci.

Naposledy upravil: waketai (4. 12. 2009 07:20:53)

2

Re: Obce nemají zájem o památky

Tak pozoruji kamaráde,že Ti to nedá a píšeš dál.Velice se mi líbí ,že je někdo,kdo to "vidí",Až se někdy doslova rozčiluji,když slyším jak všev cicině je pěkné a upravené,pokud se rovnou nebaví o tom,co kde a kolik stojí.Je to divné,ale 20 let po pádu bývalého režimu,i když si myslím,že tehdy jsme jako mladí nebyli tak nápadní a podívali jsme se kam jsme chtěli-tím myslím památky a cesty u nás,ne do ciziny.A ještě asi žilo více těch starších,co udržovali "tradice",pořádek a vkus.To prostě dneska není.Když mladým čeknu,co jim jako brání to udělat i u nás,tak je tolik proč,to nejde až jednoho mrzí,ře něco řekl.Chodím na procházky a občas i na túry s naším zlatým retrívem a vždycky přinesu z venku igelitku papírků,PT lahví,plechovek od pití apodobných pokladů(dnes se zlaťáky nenajdou,...),že až člověk diví,co ti lidé potřebují sebou na procházku (protože nic jiného to není,že by chodili na pole?) a co se vyhodí,Zda si myslí,že hliníková plechovka"zreziví",nebo PT lahev shnije,to nevím a vůbec pochybuji,že o něčem myslí... No nic blahopřeji k tomu I.místu a dá-li Pán Bůh,nebo Manitou,snad se jednou potkáme.

3

Díky ,ale mám dojem,že je tady něco v nepořádku.Byly avizované ceny za 35 000 Kč,ale jak jsem koukal tak ten foťák je za 2 700 Kč.Nějak my ty finance nesedí.Měl jsem zato ,že se hraje o foťák za 15 000 Kč.Měl to být dárek manželce k výročí svadby a k vánocům/moc ráda fotí a z invalidního důchodu si takový foťák nemůžeme dovolit/.Takhle mám nějaký smíšený pocit.
   No psát budu dál,nikde jinde není podobné diskuzní forum o turistice.Jen lidí je tu jak -maku- že?
Jsem rád ,že nejsem sám co uklízí někdy les a sází nové stromečky v lese,sem tam i naplní krmelec.

Naposledy upravil: waketai (5. 12. 2009 20:27:28)

4

Tak zdravím,dostal jsem se k PC až teprve nyní,jednak večer jsem odpočíval,po celodenním shonu.Ráno jsme s naším sborem zpívali při poutní mši ke sv.Mikuláši a odpoledne jsem byl pomáhat nosit díly téměř 80-ti letého Betlému,který se v našem kostele staví pravidelně bez ohledu na režim a bude se stavět,pokud budou mladí se to chtít naučit.Ono to sice "nic " není,ale jenom pro toho,co si pamatuje postup.A vyznat se v těch jednotlivých latích a prknech,sice označených písmeny a čísly není až tak jednoduchý proces stavění podsady pod vlastní Betlém.Dnes jen pádem z lavice se nám i zlomila jedna z nejdelších latí a málem jsme to již museli odpískat,ale díky šikovnosti hochů se to nakonec i povedlo.Figurky jsme ještě nedávali,ty tam přijdou po 2,adventní neděli,to se již budou moc ozdobit i stromky.A přesto .že nemrzne,tak je v tom kostele přeci jen trochu víc než chladno.Takže co to je proti nějaké ceně,když se to dělá a píše i pro slávu Boží,jak říkávala babička(a ta většinou tu pravdu měla...)a dědeček ji k tomu samozřejmě přizvukoval(to by spolu nevydrželi celý život,že...)Venku nic moc,alespoň tady na severu v nadmořské výšce do 350 m,i když vršky Robot a Tanečnice,tam vládne mráz zřejmě ukázkový.Sníh tam není,ale stromy a vše je obaleno jinovatkou jak v té ruské pohádce o Mrazíkovi.Ani jsem se nedostal a ani zítra to nevyjde,abych zajel do nedalekého (asi tak 20 km daleko)Schirgiswalde,kde je letos krásná výstava Betlémů.Je zajímavé,jak ta naše "králoství",rakouské a saské,byly v minulosti propojeny.Vystavuje se tam téměř polovina Betlémů  ze Šluknova a Králoství a okolí.Také ve Šluknově byl ještě za dob císaře pána založen první betlémářský spolek snad ve střední Evropě.To jen tak na okraj,aby kdo zabrousí na toto forum,měl co číst.Pokud nás pořadatelé nechají takto "vykecávat",tak dobře,budeme se snažit o něco lepšího než to co je vidět běžně v televizi každý den.Tak zatím končím a přeji příjemnou  2.adventní neděli.