1

Téma: Myslivci kam jdete....

Psala se 70 léta a já s velkým zájmem sledoval pořad Lovy beze zbraní.Moc pěkné zážitky zvláště pan Tomeček to uměl podat /mámi jeho knihy/.Zvláště jsem obdivoval ty co umějí fotit a dostat se k zvířeti co nejblíž či vystihnout jedinečný okamžik.Chodil jsem s dědou do lesa a potkával často myslivce na obchůzkách,při práci v lese.Vážil jsem si jich.
  Dnes je nemám rád.Chodím velmi často do přírody.Nepotkál jsem ještě myslivce na obhlídce,jen při lovu.Všude samé posedy a lovecké lavičky.Rostou jak houby po dešti.U nich hromady mrkve,pastiňáku či řepy.Podlé.Nemám rád zabíjení pro trofeje,ale je to sport a pokud to máš za hobby- nic proti tomu.Ale já toleruji uznávám lov ,kdy zvěř pozoruješ,pak ji vystopuješ a ulovíš.Ne barbarsky z posedu na 20m.
   Nás turisty moc rádi nemají.Překážíme jim a prý plašíme zvěř.Když vás málem zastřelí protože nemáte reflexní vestu či barvy tak vám ještě vynadají,přinejlepším se neomluví.To mám chodit v žluté či oranžové vestě jak lesní uklízeč?Bojím se aby mně neodstřelili děcka když budou mít zrzavé bundičky - spletli by si je s liškama.Docela se tak bojím chodit v maskáči nebo sněžném obleku když fotím přírodu.Na obhlídky jezdí jen auty.V zimě sice krmí zvěř,ale upřímně byly lepší časy - hodně vidím slámu místo sena.
  Co se týče práce v lese,na to jsou lidi a firmy.Dnes i to tak vypadá.Rozjěžděný a zničený les po těžbě.V televizi každou chvíli je o krádeži dřeva - chápu,když do lesa hajný nejde.Motorovku je přeci slyšet na km daleko.
Studánky zanikají,cesty po těžbě zničené a zamokřené, staré altánky se neobnovují, o oddechové lavičce nemluvě.
  Takže myslivci kam jdete?