1

Téma: není problém

Myslím, že je zbytečné hrotit otázku cyklisté vs. pěší. My, co milujeme kolo, jsme koneckonců také často pěší. Jde jen o vzájemnou slušnost a toleraci. Aby pěší nechodili roztáhlí přes celou cestu a naopak, aby cyklisté nejezdili v místech, kde lze očekávat více turistů (a dětí) jako "utržení ze řetězu". :-)

2

Re: není problém

Pozor ale na cyklotrasy podél Otavy v Písku. Trasa je kombinována s pěší zonou, často se chodci motají do části pro cyklisty a naopak. Obě skupiny jsou z toho nerudné, třeba si dávat pozor smile já si zvykám už pět let, ale.... tongue

3

Re: není problém

Já osobně rád jezdím nejen po cyklostezkách, přecijen není nad to zmizet ze silnice a užít víc přírody. Na lesních a polních cestách není problém, ale na upravených(beton, dlážděné) cyklo/turistických stezkách a zonách pro pěší a cyklisty je to kolikrát peklo, zvlášt v Praze. Často si připadám jak ve zlym snu. Pěší by se měli naučit uhybat doprava ne se zastavit a s prominutím čumět co bude, nebo skákat před kolo. Často slyším o bezohlednosti cyklistů, ale je to naopak...a přesvědčuji se o tom víc a víc sad

4

Re: není problém

já jsem jezdil 15 let na kole ale od narození syna se ze mne stal "pěšák". nikdyl jsem neměl problém ani s pěšákama ani s kolařema.   :-)

5

Re: není problém

no ono kdyz pesi i kolari se respektujou pak v tom neni zadny problem jenom nekdy jsou ty ciklisti tak drzi ze jezdi vsude to i pesi ti stari zase chodi po cyklistickych mistech a nerespektujou to. az to budou vsichni repektovat to az pak nebude zadny problem zatim problemy jsou jak kde a s kym.