1

Téma: cyklisté a turisti

Já vycházím dobře.Já závidím možná větší akční radius - naopak je lituji,že jim vše uniká okolo.poslední dobou nepotkávám bohužel ty typy cyklistů,co jeli pomalu a kochali se přírodou.Dnes je vše o rychlosti,každý spíše pořádá závody.Jsem i svědkem toho,že cyklista dojede na vrchol či určité místo a ihned jede zpět aniž by se zajímal kam vlastně dojel - duch místa mu tudíž uniká.Nejhorší zkušenost mám s bikery- sjezdaři ,kteří ničí přírodu.Stále mění trasy a ty staré neopraví/to by si taky dal!/.Nejvíc to je vidět například na Komáří vížce - tady tedy to je hrůza a někdy jde turistovi o život.Slušnost a tolerance se tu nedrží.
  Víc než cyklisti mně vadí čtyřkolky /ty si opravdu neberou servítky s ničím a s nikým/.Sám mám rád silné motorky,ale příroda je mi svatá a nikdy nevjedu do lesa,natož abych jel přes zákaz vjezdu.

2

Re: cyklisté a turisti

souhlas, čtyřkolky jsou pro namachrované jedince, který jen chtějí ukázat, že "na to mají". O přírodu jim jde až v poslední řadě.

3

Psal mi kamarád jak byl smeten čtyřkolkou v Orlických horách.Dnes jsem to pomalu samé zažil u Nebovaz v Krušných horách.Skupina čtyřkolek včetně nejmenších pro malé děti to brala kolem mně tak,že jsem musel zcela sejít mimo cestu.Přitom jeli okolo hájenky,kde je revírní a pak museli jet i rezervací - co dodat?Ti malí to pak budou mít zažrané v sobě - jsem tu přeci pán já ...

4

já jsem spíš pro pěší turu, kde si člověk může vše v klidu prohléhnout. A nejlepší jsou procházky se psem big_smile

5

Jsem nadšená turistka i cyklistka. Naopak mívám problém s tím, jestli si na výlet vzít kolo, nebo ho nechat doma. Většinou se rozhoduju podle terénu. Nakonec to dopadne tak, že do hor nechám kolo doma a pak lituju toho, že musím z kopce šlapat pěšky.