Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.

Diskusní fórum Vyletnik.cz

Zde je prostor pro diskuse nad nejrůznějšími tématy nejen tipy na výlety a vše co s výlety a výšlapy do přírody souvisí, ale například i velmi rozsáhlé téma o houbách a houbaření. Názory uživatelů nemusí být vždy shodné s názory redakce.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem (Povinné) musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty


Požadované informace
Volby

Prohlédnout téma (nejnovější)

1

Zvu znalce drah i romantiky krás starých zbytků železnice.Z obce sejdi do údolí  - Bezručovo údolí a pak sám uvidíš zbytky mostu.Přebroď Chomutovku a jdi na velký pilíř vlevo a pokračuj po náspu trati - dojdeš na druhé pilíře a mostky.Pak se můžeš vrátit a navštívit Medvědí vodopády a skály - viz Bezručovo údolí.
U prvního mostu už nenajdeš střední pilíř - byl zcela odklizen.Pozorný návštěvník pozná u každého mostu lom na kámen s kterým byl vysypán násep a vnitřek pilířů.Kvádry z pískovce se vozily zvlášť volskými povozy.Zajímavá je vyštětovaná silnička vedoucí prudce do kopce  - poloha vlevo nad přítokem potoka do Chomutovky/odbočka cyklistické trasy/.Vpravo za prvním mostem vpravo u lomu lze vidět náznaky zbytky náhonu na mlýn na kámen na podsyp tratě.Vzácným suvenýrem jsou ručně kované hřeby do pražců.Po trati je dost mostků jak klenutých tak prostých,mimo ocelových mostů se zde nalézaly i mosty dřevěné.U druhého ocel.mostu se povalují mohutné zbytky dřevěných mostů.   
viz jinak www.zeleznicevanovi.cz  tam více zpráv i map

Za čím jedeme?
Krásné monumentální stavby mostů železnice.Krásná příroda.
Zajímavé turistické cíle v okolí: Bezručovo údolí, Horské rybníky a jezera u Hory sv.Šebestiána, Prunéřovské údolí

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?
Vše raději sebou.Na Šebíku jsou restaurace,ale dražší .U Vietnamců raději ne.

Co se nejvíce líbilo a co naopak ne?
Tohle vezme za srdce a je vám k breku ,když vidíte jaká krásná kamenická díla jsou tu a vše spěje pomalu k zániku.Kolik se tu lidí nadřelo a pak stačil podpis k zrušení trati.V Německu tratě provozují a u nás se ničí.
spočítal,že touto tratí projelo asi 4 500 000 lidí od začátku do konce doby trati,kolik osudů a jaké životní příběhy tady asi vznikly.kolik mladých tu nasedlo a odjelo do válek,aby už se nikdy nevrátily po této trati zpět domů.Kolik dětí jezdilo do škol,kolik dospělých do práce,za svou láskou.....

Ostatní informace
Do obce Hora sv.Šebestiana jezdí autobus.Více v pracovní den.Cena z Chomutova sem asi 25 Kč.
Jsou tu dvě GPS schránky.
Trasa není vhodná pro malé děti ,handicap a vozíčkáře !!!Dost náročná - roverský tip.prodíráte se roštím,nahoru a dolů,přebrodění,někde mokřiny- odměnou je však nevšední zážitek,který jiný neuvidí !!Jen tak pro zajímavost jsem si