Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.

Diskusní fórum Vyletnik.cz

Zde je prostor pro diskuse nad nejrůznějšími tématy nejen tipy na výlety a vše co s výlety a výšlapy do přírody souvisí, ale například i velmi rozsáhlé téma o houbách a houbaření. Názory uživatelů nemusí být vždy shodné s názory redakce.

Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem (Povinné) musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty

Požadované informace
Volby

Prohlédnout téma (nejnovější)

1

Zkoušej a své poznatky prosím napiš do komentáře na burle.blog.cz. Děkujeme.

2

Jo dnes ve Chřibech dva ale vonělo to tam tak na plný košík, ve Chřibech v okolí jednoho zastrčeného prameniště kam se člověk musí vysloveně prodrat. Jenže nevím o jaké přesně jde a co do úpravy budu skoušet.

3

To je opravdu jen podobné, možná z venku, lanýže vypadají jinak.

4

Ježiš to i zde otravuje tento blázen a STBáckej udavač?

5

Píšeš v hloubce 5 až 10 metrů?

6

Bělolanýž obecný je pouze poddruh lanýže bílého. Gurmány není nijak ceněný (má nulovou hodnotu). A pro info, lanýže bílé rostou jenom v Itálii

7

I like this post very much.................Because it is a nice site for posting.so that i like to post in this forum with my heart and soul excitement........................

Thanks

8

In late December, scientists in the Czech Budejovice, at a press conference that we had the honor to attend, highlight the dangers of drinking Jelenka general. The fungus is exceedingly popular delicacy boars, which, especially in winter, when it is in the woods and fields around a lack of food, a favored haunt her.

_________
Sami

9

Polsko http://pszwajda.wix.com/truflewpolsce
http://www.youtube.com/watch?v=jkgAcUFmQaA

10

Škoda přeškoda, že sem nemůžete vložit fotografie. Tím by byl váš zážitek i zážitkem naším. Nemáte nějaký odkaz na vaše fotografie?

11

Ahoj, tak mi se taky zadařilo včera, díky slimákům, les - smíšený a stopa po slimáku jak blázen , tak jsem si říkala co v té kupě listí moh žrát , zahrabala jsem a ejhle hejno lanýžů .  Jako mykolog amatér jsem okoštovala a fakt delikatesa. Zdravím Všechny mykology. Pavlína

12

Lanyz se uchovava v lednicce. Je vyborny kdyz se nastrouha na testoviny (siroke nudle) ochucene jenom maslem a parmazanem. Muzete jej nastrouhat, ale vzdy jen malou trosku (ma velice vyraznou chut), na maso nebo do vsech pokrmu kde pouzivate i jine houby. Muze se jim ochutit i olivovy olej a ten si potom kapnete na vse co se da.
Ja ziji uz pres tricet let v Italii a lanyze miluji.

13

Tak jsem článek o nebezpečných laanýžích dopsal. Poznáte ho na burle.blog.cz podle snímku kance, tedy mne!

Koncem prosince vědci v Českých Budějovicích, na tiskové konferenci, které jsme měli tu čest se zúčastnit, upozornili na nebezpečí konzumace jelenky obecné. Houba je převelice oblíbenou pochoutkou divokých prasat, kteří zejména v zimě, kdy je v lesích a na polnostech nedostatek potravy, jí rádi vyhledávají.

14

To víte, že rostou. Zejména pod zemí a divočáci je vyhledávají, neboť jsou pro ně obrovskou pochoutkou. Na burle blog zanedlouho dopíši článek, jak jsou lanýže na druhou stranu přestrašně, pro lidský organismus,  "jedovaté", nebezpečné. Zatím jsem na blog j vložil fotografii pořádného kance.

15

A nevíte někdo jestli ještě teď rostou?